Legalizacja wodomierza | Katowickie Wodociągi Spółka Akcyjna

Legalizacja wodomierza

W celu ustalenia terminu przeglądu, regulacji lub legalizacji wodomierza należy skontaktować się telefonicznie z Działem Wodomierzy Katowickich Wodociągów S.A. mieszczącym się przy ul. Obrońców Westerplatte 89 w Katowicach.

32 78 82 427

Od 1 września 2011 roku istnieje możliwość wymiany wodomierza na miejscu w ramach usługi "wodomierz za wodomierz". Dzięki temu klienci w dniach od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 14.00, bez konieczności czekania mogą wymienić stary wodomierz na wodomierz posiadający legalizację (dotyczy to wodomierzy produkcji Powogaz i Metron o średnicach ø  15 mm i ø 20 mm).

Wodomierze nadal są przyjmowane do przeglądu, regulacji i legalizacji dwa razy w tygodniu: w poniedziałki i środy w godzinach od 7.00 do 9.00. w Dziale Wodomierzy oraz dodatkowo w Biurze Obsługi Klienta w godzinach 8.00 do 9.00.  Usługa dotyczy wszystkich typów wodomierzy i wykonywana jest w ciągu kilku godzin.

Od 1 września 2011roku jest również możliwe dokonanie wymiany wodomierza w domu klienta. Pracownik Katowickich Wodociągów S.A. oprócz dostarczenia wodomierza posiadającego legalizację, dokona jego zamontowania.

SBO/SW/031 - Zlecenie legalizacji wodomierza

Opłata za usługę wodomierz za wodomierz

Opłata za legalizację wodomierza z montażem u klienta

Cennik za przegląd, regulację, legalizacje oraz ekspertyzy wodomierzy

Legalizacja wodomierza z montażem u klienta dostosowanego do odczytu radiowego

Zamiana wodomierza u klienta na wodomierz objętościowy dostosowany do odczytu radiowego

do góry