Woda na finał akcji SprzątaMy Dzielnice | Katowickie Wodociągi Spółka Akcyjna

Strona główna/O NAS/Wydarzenia/Aktualności/Woda na finał akcji SprzątaMy Dzielnice

Aktualności

2019-04-24

Woda na finał akcji SprzątaMy Dzielnice

Z 25 najbardziej zaśmieconych miejsc w Katowicach mieszkańcy wybrali pięć, które teraz wspólnie z wolontariuszami posprzątają. W najbliższą sobotę zaczną w Załężu. Podczas każdej z akcji wodę do picia i umycia rąk zapewniają Katowickie Wodociągi.

SprzątaMy Dzielnice to projekt Stowarzyszenia Wolnej Herbaty i Urzędu Miasta. Jego celem jest zwrócenie uwagi na problem dzikich wysypisk i edukacja. Mieszkańcy najpierw sami zgłaszali zaśmiecone tereny na stronie wydarzenia na Facebooku i za pomocą elektronicznej ankiety. W efekcie z 67 zgłoszeń Stowarzyszenie Wolnej Herbaty wybrało 25 miejsc, na które następnie można było oddawać głosy (na facebookowym fanpage'u Stowarzyszenia). W pięciu lokalizacjach z największą liczbą głosów odbędą się teraz społeczne akcje sprzątania zakończone integracyjnym grillem dla uczestników. Pierwsza już w najbliższą sobotę w Załężu.

W zeszłym roku w akcjach sprzątania wzięło udział w sumie ponad 160 osób. Wolontariusze zebrali osiem kontenerów śmieci. Akcje połączone są z edukacją ekologiczną. Dlatego uczestnicy proszeni są o zabranie własnego kubka, talerza i sztućców wielorazowego użytku. Do picia będzie „Kranówka Katowicka”, którą prosto z hydrantu zaserwują Katowickie Wodociągi S.A. Resztę potrzebnych do sprzątania rzeczy zapewniają Wydział Kształtowania Środowiska UM w Katowicach i Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej. Na uczestników sprzątania będą też czekały sadzonki drzew od Nadleśnictwa Katowice. Samochody dostawcze na potrzeby akcji zapewnia firma Traficar.

W tym roku akcja wpisuje się też w ogólnoświatowy Trash Challenge - przed i po sprzątaniu jego uczestnicy zrobią sobie wspólne zdjęcie, które pokaże efekt ich pracy i opublikują w mediach społecznościowych.

Akcja jest częścią projektu KATOobywatel, realizowanego przez Urząd Miasta w Katowicach.

Szczegóły: fb.com/wolnaherbata,

https://katoobywatel.katowice.eu  

Kalendarium akcji SprzątaMy Dzielnice: (sprzątanie od godziny 10 do ok. godz. 13, a potem grillowanie):

27 kwietnia - SprzątaMy Załęże

11 maja - SprzątaMY Giszowiec

18 maja - SprzataMY Koszutkę

25 maja - SprzątaMY Witosa

1 czerwca - SprzątaMY Las Panewnicki

Sprzątamy dzielnicę - Załęże Sprzątamy dzielnicę - Załęże
25 kwiecień 2019

Sprzątamy Dzielnicę

2 zdjęć

 

 

 

do góry