Katowickie Wodociągi na pikniku Ekoodpowiedzialnie | Katowickie Wodociągi Spółka Akcyjna

Katowickie Wodociągi na pikniku Ekoodpowiedzialnie

2022-05-18

21 maja br. po dwuletniej przerwie na teren Katowickiego Parku Leśnego powraca piknik Ekoodpowiedzialnie. Stoisko Katowickich Wodociągów nie mogło zabraknąć, a na przybyłych gości będzie czekać szereg atrakcji.

W godzinach od 11.00 do 17.00 wszyscy odwiedzający teren pikniku będą mogli zapoznać się z pracą jednostek miejskich, które na co dzień dbają o środowisko w mieście. Chętni będą mogli wziąć udział w ekologicznych grach, zabawach i warsztat.

Podczas tegorocznego pikniku Katowickie Wodociągi zaprezentują sprzęt używany w codziennej pracy taki jak: nowoczesna kamera telewizyjna służąca do inspekcji sieci kanalizacyjnych oraz mini koparka charakteryzująca się potężną mocą, niskim zużyciem paliwa oraz bardzo łatwą obsługą. Będzie można zajrzeć do środka prezentowanych pojazdów, a chętni będą mogli też stać się ich operatorami. W ramach kampanii „Kranówka Katowicka- szluknij się z kokotka!” Katowickie Wodociągi zapewnią uczestnikom pikniku dostęp do wody z sieci wodociągowej, podawanej ze specjalnego nalewaka. Dla dzieci nie zabraknie pysznego soku dodawanego do wody. Pod hasłem „Odkręć i napij się” będzie też prowadzona akcja zachęcająca do picia wody z kranu skierowana do Ukraińców.

Przy stoisku zostanie ustawiona kurtyna wodna, która zawsze daje wiele frajdy dzieciom, a w okresie letnim jest nieodłącznym elementem krajobrazu w naszym mieście, przynosząc ulgę w upalne dni.

Wszyscy odwiedzający stoisko dowiedzą się dlaczego „Toaleta to nie śmietnik” oraz co można, a czego nie należy wrzucać do toalety, by prawidło i zgodnie z przeznaczeniem ją użytkować.  Dla dzieci i dorosłych prowadzone będą quizy i zagadki związane z tematyką wody, ścieków i ochrony środowiska.

 

kategoria: Powiązane pliki [2]
Nazwa pliku Rozmiar Pobierz
jpg Plakat 252.17KB pobierz plik: Plakat
jpg program pikniku.jpg 774.32KB pobierz plik: program pikniku.jpg

do góry