WODOCIĄGI KATOWICKIE SPÓŁKA AKCYJNA
https://intracom.wodociagi.katowice.pl/o-nas-wodociagi-katowice/aktualnosci/Wodociagi-na-pikniku-Ekoodpowiedzialnie/idn:488
Drukuj grafikę : tak / nie

Wodociągi na pikniku Ekoodpowiedzialnie

Aktualności

2019-06-10

Wodociągi na pikniku Ekoodpowiedzialnie

Wypij kranówkę, zajrzyj do wnętrza rury lub zostań operatorem małej koparki, to tylko niektóre atrakcje, które czekają na wszystkich, którzy odwiedzą stoisko Katowickich Wodociągów podczas pikniku „Ekoodpowiedzialnie”. Impreza której organizatorem jest Miasto Katowice i Lasy Państwowe odbędzie się w sobotę 15 czerwca br.  na terenie Katowickiego Parku Leśnego.

W godzinach od 11:00 do 17:00 podczas pikniku na terenie Katowickiego Parku Leśnego (Dolinie 3 Stawów), na uczestników czekać będą liczne atrakcje, warsztaty i konkursy. Sprzęt używany w codziennej pracy zaprezentuje m.in. Katowickie Wodociągi, Straż Miejska,  Katowicka Infrastruktura Wodociągowo - Kanalizacyjna, Zakład Zieleni Miejskiej oraz Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej.

Podczas Pikniku nastąpi uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursu „Piękno przyrody w Katowicach”, którego celem było podniesienie poziomu wiedzy na temat najpiękniejszych miejsc przyrodniczych w Katowicach.

Każdy mieszkaniec, który tego dnia dostarczy do specjalnego kontenera 10 szt. baterii, otrzyma w zamian sadzonkę.

Katowickie Wodociągi podczas pikniku „Ekoodpowiedzialnie” uchylą rąbka tajemnicy i pokażą od kuchni elementy swojej działalności.  Na stoisku firmowym będzie można zobaczyć sprzęt używany w codziennej pracy m.in. samochód z kamerą do inspekcji sieci kanalizacyjnej i mini koparkę.  

Jak przystało na firmę, która codzienne dostarcza wodę do domów mieszkańców Katowic, także na pikniku Katowickie Wodociągi zadbają by jej nie zabrakło.  Wszyscy spragnieni będą mogli za darmo napić się wody z sieci podawanej prostu z nowoczesnego beczkowozu lub za pośrednictwem zabytkowego saturatora. Wszystko w ramach prowadzonej kampanii „Kranówka Katowicka - szluknij sie z kokotka!”. Przy stoisku wodociągów stanie kurtyna wodna, która zawsze daje wiele frajdy najmłodszym mieszkańcom miasta oraz przynosi ulgę podczas upałów.

Od 12.00 do 15.00 na stanowisku Katowickich Wodociągów odbędą się pokazy badań laboratoryjnych. Będzie można stać się testerem zapachów, zobaczyć jak oznacza się zawartość chloru w wodzie i wykrywa bakterie grupy coli czy też wziąć do ręki przedmioty na co dzień wykorzystywane przez laborantów.

 

do góry