WODOCIĄGI KATOWICKIE SPÓŁKA AKCYJNA
https://intracom.wodociagi.katowice.pl/o-nas-wodociagi-katowice/sciezka-edukacyjna-gigablok
Drukuj grafikę : tak / nie

Ścieżka Edukacyjna Gigablok

KOMUNIKAT

Od połowy września 2023 r. do wiosny 2024 r. na ternie oczyszczalni ścieków Gigablok będą prowadzone prace instalacyjno-budowlane. Z uwagi na bezpieczeństwo, w tym czasie nie będzie możliwości zwiedzania oczyszczalni. Tym samym Ścieżka Edukacyjna GIGABLOK zostaje czasowo zamknięta. O ponownym otwarciu dla zwiedzających poinformujemy po zakończeniu prac.

 

Ścieżka edukacyjna Oczyszczalni Ścieków Gigablok powstała przy współudziale Katowickich Wodociągów S.A. i Urzędu Miejskiego w Katowicach. Została przygotowana z myślą o tym, abyście korzystając z niej mogli wzbogacić swoją wiedzę na temat ochrony środowiska, a w szczególności ochrony wody.

Do zwiedzania ścieżki zapraszamy zarówno dorosłych jak i dzieci. Dowiecie się tu jak bardzo nasze codzienne życie potrafi zmieniać środowisko naturalne, a także na czym polega oczyszczanie ścieków w nowoczesnej oczyszczalni.

Ścieżkę można zwiedzać w dni powszednie oraz w jedną sobotę każdego miesiąca po wcześniejszej rezerwacji pod numerem telefonu 32 78 82 661, 32 78 82 696 lub drogą mailową 

Długość ścieżki wynosi 1500 m, a  jej zwiedzanie średnio zajmuje 1-1,5 godziny.

do góry